Rada Nadzorcza

Sebastian Anioł

Członek Rady Nadzorczej

Od czternastu lat związany z InPost, gdzie przez lata pełnił funkcje w Zarządzie spółki. Obecnie odpowiedzialny za Dział Innowacji Logistycznej, gdzie skutecznie wprowadza m.in. rozwiązania związane ze zrównoważonym transportem ostatniej mili.

Wcześniej pracował w firmie kurierskiej Siódemka jako m.in. Dyrektor Operacyjny, związany był również z firmą spedycyjną Schenker, gdzie świadczył usługi z obszaru IT.
Prelegent licznych konferencji branżowych, wykładowca na kierunku Nowa Mobilność, Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej oraz PSPA.

Przewodniczący Rady Nadzorczej

Krzysztof Kieszkowski – Prezes Zarządu Fundacji Odzyskaj Środowisko – od 16 lat związany z sektorem NGOs i komunikacją. Twórca wielu kampanii CSR na rzecz zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstw i rewitalizacji miast. Od pięciu lat wspiera procesy komunikacji i budowania marki nowoczesnych zakładów przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego MB Group. Wspiera partnerów biznesowych w realizacji obowiązków raportowania ESG.

Współtwórca ogólnopolskich projektów Elektryczne Śmieci, EKOzwrotów z firmą InPost, Polska Stolica Recyklingu oraz OSP na Straży Środowiska

Fundacja zajmuje się tworzeniem #SmartEdu edukacji ekologicznej kształtującej pozytywny wizerunku recyklingu m.in. poprzez budowę miejskich pasiek.

Członek Rady Nadzorczej

Agnieszka Skorupińska, adwokatka i partnerka prowadząca Praktykę Prawa Ochrony Środowiska i ESG kancelarii Rymarz Zdort Maruta.
Jest adwokatem z ponad piętnastoletnim doświadczeniem zawodowym. Specjalizuje się w polskim i unijnym prawie ochrony środowiska, zasobów naturalnych, a także regulacjach z zakresu ESG. Doradza przedsiębiorstwom w aspektach regulacyjnych, postępowaniach sądowych, projektach inwestycyjnych oraz w aspektach środowiskowych transakcji nieruchomościowych, transakcji fuzji i przejęć oraz procesów finansowania. Przez ostatnie sześć lat Agnieszka współpracowała z międzynarodową kancelarią, gdzie kierowała Praktyką Prawa Ochrony Środowiska w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, a także koordynowała działania w zakresie ESG na poziomie Europy Środkowo-Wschodniej.
Jako doradca skutecznie doradzała m.in. spółkom z sektora energetycznego, chemicznego, budowlanego, gospodarki odpadami, FMCG, wodociągowego i kanalizacyjnego, odnawialnych źródeł energii, górniczego, samochodowego, odzieżowego, nieruchomościowego oraz spożywczego. Z sukcesem od lat reprezentuje klientów w postępowaniach administracyjnych i sądowych dotyczących prawa ochrony środowiska.
Agnieszka jest także przewodniczącą Grupy roboczej ds. stosowania Taksonomii przy Ministerstwie Rozwoju i Technologii oraz wiceprzewodniczącą Komitetu ds. ESG przy Krajowej Izbie Gospodarczej. Jest również członkiem grupy wspierającej prace nad projektem europejskich standardów zrównoważonego raportowania (ESRS) dla giełdowych małych i średnich przedsiębiorstw przy EFRAG.
Agnieszka jest od wielu lat uznawana w międzynarodowych oraz polskich rankingach rynku prawniczego, takich jak: Chambers and Partners (Band 1), The Legal 500 (Rising Star) oraz Rzeczpospolita (Liderka).

Napisz do nas

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania
na temat systemu kaucyjnego